0,00
(fragt pris: 0,00)
Fragt 199,00 til kantsten med fragtmand - Daglig deadline for afsendelse kl. 12.00.
Fragtmand til kantsten. | 199,00 |
Med fragtmand inkl. indbæring. Læs mere | 649,00 |
Med fragtmand inkl. indbæring og bortskaffelse af gammel enhed. Læs mere | 879,00 |
Med fragtmand inkl. indbæring, udpakning og tilslutning. (Medfører 2-3 dages ekstra leveringstid, da der skal aftales og koordineres omkring montering). Læs mere | 1.225,00 |
Med fragtmand inkl. indbæring, tilslutning og bortskaffelse af gammel enhed. (Medfører 2-3 dages ekstra leveringstid, da der skal aftales og koordineres omkring montering). Læs mere | 1.599,00 |
Afhentning i vores Pick-up point i Ringsted | Gratis |
Den nye skala ligner meget den gamle skala, men den er langt strengere. Et produkt, der i den gamle skala var A +++, kan i den nye skala f.eks. ende i gruppe D eller G. Det skyldes at kravene og testmetoderne er blevet højere, men også fordi der er kommet flere parametre der skal testes og vurderes. Kravene til klasse A på den nye energiskala er så høje, at der i skrivende stund ikke er noget produkt der kan mærkes som klasse A på den nye skala. Der vil sandsynligvis gå nogle år, før vi ser nogle produkter i de høje klasser, hvilket også er hele ideen bag det nye energimærke.
30 cm High-Light kogeplade med touch panel og lige kanter. HOC30P er en Domino plade med to keramiske zoner og er med sin størrelse ideel til små køkkener, eller til sammenbygning med andre 30 cm domino kogeplader. Pladen har restvarme indikator og børnesikring.
Funktion
HOC30P har to zoner på hhv. 165 mm og 200 mm med 9 effekttrin, i alt på 3300 WPladen har indikator for restvarme, så man kan se når pladen fortsat er varm.
Touch control
Med et enkelt fingertryk betjener du nemt pladens 9 effekt trin
Børnesikring
Med børnesikringen kan pladen låses, så små pilfingre ikke slukker eller ændrer på zonernes indstillinger.
Timer
Pladen er udstyret med timerfunktion som giver mulighed for indstilling af tiden for hver zone. Følg tilberedningen med timeren som kan sættes op til 99 min. og giver dig præcis påmindelse om tiden. Den slukker den valgte kogezone, når tiden er gået, og virker også som minutur.
Rengøring
Glaspladen er enkel i design med touch og er derfor nem at holde ren.
Husk at bruge keramik rens som beskytter pladen og holder den pæn i længere tid.
Denne plade er med lige kanter, og dermed også velegnet til planlimning i bordpladen